
Санітарно – просвітницька інформація
«3 причини вакцинуватися влітку»
Санітарно – просвітницька інформація «3 причини вакцинуватися влітку»
3 причини вакцинуватися влітку 🌞
Насправді, немає кращого часу для вакцинації, ніж «зараз», яка б пора року не стояла за вікном. Проте є кілька аргументів, які роблять літо ідеальним часом для отримання планових щеплень👇
1 Менше черг. У першій половині літа (поки батьки не згадали про огляди перед садочком чи школою) у дитячих поліклініках та сімейних амбулаторіях майже немає черг. Це означає, що потрапити до лікаря можна легше та швидше.
2 Більше часу. Трьох літніх місяців більш ніж достатньо і для планової обов'язкової, і для додаткової вакцинації. Це чудова можливість дізнатися більше про щеплення за віком та відповідно до наявних ризиків і розробити індивідуальний план вакцинації для всієї родини.
3 Нижчі ризики. Влітку коридори та кабінети медичних закладів стають безпечнішими, адже сезон вірусних хвороб уже минув. Тож ризик інфікуватися від інших пацієнтів, очікуючи на щеплення, значно знижується..
👉 Вакцинуйтесь усією родиною без страху та поспіху — подбайте про здоров’я вже сьогодні!
📝Дізнавайтесь більше про вакцинокеровані інфекції на Національний портал з імунізації.
____
Матеріал підготовлений в межах спецпроєкту«Вакцинація — спільна справа», що реалізується Коаліція за Вакцинацію спільно з Міністерство охорони здоров'я України, Центр громадського здоров’я України, обласними центрами контролю та профілактики хвороб за підтримки World HealthOrganization Ukraine.

Санітарно – просвітницька інформація
«Упереджене ставлення до вакцинації може призвести до
поширення інфекції»
УПЕРЕДЖЕНЕ СТАВЛЕННЯ ДО ВАКЦИНАЦІЇ МОЖЕ ПРИЗВЕСТИ ДО ПОШИРЕННЯ ІНФЕКЦІЙ
👩🦰🧑🦰 Часом люди, які відмовляються або відкладають щеплення, висловлюють недовіру до виробників вакцин та умов їх зберігання, а також бояться побічних ефектів або ускладнень після вакцинації.
Тож розвінчуємо поширені міфи про вакцини:
✅ По-перше, усі вакцини, які Україна закуповує або отримує як гуманітарну допомогу, схвалені Всесвітньою організацією охорони здоров’я до використання. Це означає, що виробництво відповідає всім сучасним міжнародним стандартам, а самі препарати є безпечними, якісними та ефективними.
✅ По-друге, в Україні діє суворий контроль холодового ланцюга — це шлях, який проходить вакцина від виробника до нашої країни і далі — зі складів національного та регіональних рівнів до медичних закладів. Незалежно від наявності електропостачання та відстані від місця зберігання вакцини до пацієнта, усюди діють правила зберігання та транспортування імунобіологічних препаратів. Про це свідчать не лише паперові записи, які роблять відповідальні співробітники, але й автоматичні електронні записи та сигнали термоіндикаторів.
✅ По-третє, наразі відомо, що з кожного мільйона введених доз вакцини приблизно одна (~0.0001%) завершиться тяжкою алергічною реакцією – анафілактичним шоком. Тобто більшість медпрацівників, що вводять десятки доз вакцини щодня, можуть навіть не зіткнутися з анафілактичною реакцією у своїй практиці. А в разі виникнення такої ситуації буде задіяний протокол надання невідкладної допомоги пацієнтові. Загалом же, поширені реакції на вакцинацію — біль в місці ін’єкції, почервоніння, набряк та підвищення температури тіла — є цілком безпечними і минають протягом кількох годин чи днів.
ℹ «Звертаємо вашу увагу, що Національний портал з імунізації містить добірку матеріалів про міфи щодо вакцинації в розділах «Новини», «Інтерв’ю з експертом» та «Відповіді на поширені запитання». Тож не нехтуйте своїм здоров’ям — читайте лише доказові матеріали та вакцинуйтесь планово!
____
Матеріал підготовлений в межах спецпроєкту«Вакцинація — спільна справа», що реалізується Коаліція за Вакцинацію спільно з Міністерство охорони здоров'я України, Центр громадського здоров’я України, обласними центрами контролю та профілактики хвороб за підтримки World HealthOrganization Ukraine.

Попередження випадків вербування підлітків: методичний посібник для педагогічних працівників
У межах проведення попереджувально-профілактичних заходів, завданням яких є недопущення втягування української молоді та неповнолітніх осіб у диверсійно-підривну діяльність на шкоду державній безпеці України, Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки України у взаємодії зі Службою безпеки України розробили відповідний методичний посібник:
https://drive.google.com/drive/folders/15kjoLHAktrbuz-o2dgBAppHadHQHAioB
що розкриває форми та методи, які використовуються російськими спецслужбами для вербування / залучення неповнолітніх осіб, висвітлює ознаки перебування дітей у зоні ризику.
Державна служба України з надзвичайних ситуацій
"АБЕТКА БЕЗПЕКИ"
"Абетка безпеки" – це сукупність правил, порад, та рекомендацій, які попереджають надзвичайні ситуації та надають українцям вичерпну інформацію щодо алгоритму дій у разі настання надзвичайних ситуацій. Про дії у тих чи інших ситуаціях ви можете дізнатися, перейшовши за посиланням на сайт ДСНС України "Абетку безпеки": https://dsns.gov.ua/uk/abetka-bezpeki

ДСНС України спільно з громадською організацією Громадський Рух
«Соціальна єдність» реалізували спільний проєкт "Абетка безпеки".
Для того, аби люди з порушенням слуху та зору мали доступ до важливої інформації, у рамках Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні, здійснюється ця ініціатива.
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
"ТИ ЯК?"
Всеукраїнська програма ментального здоров'я
«Ти як?» — ініціатива першої леді Олени Зеленської, спрямована на розбудову якісної системи надання послуг у сфері психосоціальної підтримки та розвиток культури піклування про ментальне здоров'я.
Посилання на веб-сайт: howareu.com

«Ти як? Стійкість» реалізує Координаційний центр з психічного здоров’я КМУ за підтримки проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я»
Профілактика гострих кишкових інфекцій



Мінна небезпека (корисні матеріали)
Громадською організацією «Асоціація саперів України» (АСУ) створено навчальну онлайн платформу (https://uda-training.org.ua/ на якій у безкоштовному доступі розміщено курси з безпеки життя, та розроблено дитячу гру «Walk Safe» («Крокуй безпечно» - www.uda.org.ua/walk-safe).
Інформаційні матеріали, розміщені на навчальній платформі та використані у дитячій грі, розроблені на основі навчально-методичних посібників «Навчання захисту життя» та «Навчання населення з попередження ризиків від вибухонебезпечних предметів», схвалених для використання в
освітньому процесі.
Гра була створена АСУ за підтримки данської громадської організації Danish Support Grоuр Ukraine та розрахована на дітей віком 6-11 років. У грі зображені основні вибухонебезпечні предмети, які наразі становлять загрозу в Україні, показані небезпечні території та надані всі ключові правила для попередження ризиків під час зіткнення з такими предметами.
З 2020 року АСУ проводить не лише живi сесiй з попередження ризикiв вiд мін та вибухонебезпечних предметiв, а й має власну Навчальну онлайн платформу (www.uda-training.org.ua або за QR-кодом), де можна безкоштовно пройти курси з безпеки життя.

Небезпека вживання алкогольних напоїв для здоровʼя підлітків
Учні та вчителі Прелесненської гімназії долучилися до зустрічі з фахівцями Слов'янської філії Державної установи "Донецький обласний центр контролю та профілактики хвороб "Міністерства охорони здоров'я України " лікарем з гігієни харчування Тітовою Оленою Петрівною та фельдшером санітарним Мілько Наталією Олександрівною (більш детальна інформація).
Шкільна громада щиро дякує за корисну та змістовну інформацію!
Здоровʼя, перш за все - спосіб життя людини.
Давно доведено - все, що робить людина, відбивається на стані її здоровʼя.
Добре здоровʼя містить у собі досягнення мети у житті людини, її інтереси і корисні звички. Це почуття сповнене любові до самого себе.
Більше корисної інформації за посиланнями нижче:

ПРОТИМІННА БЕЗПЕКА З FSD Ukraine Швейцарський фонд протимінної діяльності
З метою підвищення обізнаності громадян про протимінну безпеку FSD Ukraine Швейцарський фонд з протимінної діяльності проводить корисне навчання з питань мінної безпеки.
Дякуємо #Швейцарський_фонд_протимінної _діяльності #FSD_Ukraine за корисні матеріали.
Більше інформації за посиланнями нижче:
Всесвітній тиждень імунізації
24 по 30 квітня 2024 року
(World Immunization Week 2024)
З метою підвищення обізнаності громадян про важливість імунізації в державі створено Національний портал з імунізації в рамках проекту
«Розбудова стійкої системи громадського здоров’я», який реалізується на підтримку Міністерства охорони здоров’я України та Центру громадського здоров’я МОЗ України.

Вакцинація є одним з геніальних винаходів людства, які дозволили суттєво знизити дитячу смертність в світі. Згідно даних ВООЗ імунізація зберігає від 2 до 3 мільйонів дитячих життів щороку.
Мінна безпека.
Що потрібно знати та виконувати









Пам'ятка безпечної поведінки під час літніх канікул
До уваги учнів та батьків!
Закликаємо Вас завжди пам'ятати елементарні правила безпеки, щоб літній відпочинок не був зіпсований.
Ось і розпочинаються літні канікули. Пам'ятайте, що літні канікули - це можливість набратися свіжих сил, оздоровитися, закріпити набуті знання і використовувати їх у домашніх умовах. Звертаємо увагу на організацію відпочинку Вашої дитини під час канікул. Приділяйте, будь ласка, більше уваги своїй дитині. Залучайте до виконання домашніх обов’язків. Тримайте під контролем проведення дозвілля сина (доньки) за межами дому у вечірній час.
Як завжди, кожен з нас проведе канікули по-різному. Подорожі, екскурсії, море, гори, походи, багато друзів - все це чекає на вас влітку. Бажаємо усім гарного відпочинку, яскравих вражень, незабутніх зустрічей, захоплюючих мандрівок!
Але також закликаємо Вас завжди пам`ятати елементарні правила безпеки, щоб літній відпочинок не був зіпсований:
- Гуляти й гратися можна в місцях, які призначені для цього.
- Небезпечними для ігор можуть бути сходи, підвали, горища, будівельні майданчики, ліфти.
- Під час ігор у небезпечних місцях можна одержати травми й каліцтва різного ступеня тяжкості.
- Під час ігор не варто демонструвати свою хоробрість одноліткам, стрибаючи з великої висоти, пірнаючи з крутих схилів на велику глибину, здираючись якнайвище на дерева.
- Під час літнього відпочинку слід поводитися так, щоб не мати дорікань із боку дорослих.
- Під час канікул слід, як і раніше, дотримуватися правил техніки пожежної безпеки.
- Не можна брати в руки незнайомі предмети, кидати їх у вогонь, гратися ними. Найкраще повідомити про місце їхнього знаходження дорослим.
- Під час відпочинку на узбережжі слід обов'язково дотримуватися правил поведінки на воді й поблизу неї.
- Одяг та взуття для відпочинку слід вибирати згідно із сезоном.
- Після контакту зі свійськими тваринами слід добре вимити руки з милом.
Правила поведінки у зв’язку з епідемією коронавірусної інфекції (COVID -19):
1. Не слід ходити в гості та відвідувати громадські місця.
2. Частіше перебувай на свіжому повітрі.
3. Уникайте переохолодження, обмежуйте своє перебування на холоді.
4. Частіше провітрюй кімнату.
5. Частіше мий руки з милом, дотримуватись правил особистої гігієни.
6. Дбайте про повноцінне харчування, збагачуйте організм вітамінами та калоріями. Щоденно їж свіжі овочі (часник, цибулю) й фрукти — вітаміни посилюють захисні сили організму.
7. Під час епідемії грипу носи захисну маску.
8. Користуйся особистим посудом і рушником, якщо вдома хтось хворий на грип.
Пам'ятка з техніки безпеки на літніх канікулах
1. Правила дорожнього руху
• Ходити тільки по правій стороні тротуару;
• дорогу переходити не поспiшаючи;
• не можна переходити дорогу навскіс;
• переходячи дорогу слiд подивитися налiво, дiйшовши до середини зупинитися i подивитися направо;
• якщо не встигли перейти вулицю i рух транспорту почався, слiд зупинитися на серединi вулицi i зачекати, поки рух припиниться;
• якщо немає тротуарiв, слiд триматися лiвого боку дороги, тобто йти назустріч транспорту, що рухається.
2. Правила електробезпеки
• Під час вимикання електроприладiв забороняється витягувати вилку з розетки за шнур;
• категорично забороняється користуватися електроприладами, в яких знайдено несправнiсть;
• не торкатися мокрими руками електроприладiв, якi знаходяться під напругою;
Пам’ятайте: зовнiшнiми ознаками несправностi електропроводки або приладiв є специфiчний запах пiдгораючої iзоляції, з’явлення іскри, перегрівання штепсельних розеток i вилок.
3. Вибухонебезпечні предмети
• До виявлених вибухонебезпечних предметiв нi в якому разi не можна торкатись, перекладати, розряджати, зберiгати;
• забороняється використовувати снаряди для розведення вогню;
• не можна збирати, здавати снаряди в металобрухт;
• виявивши вибухонебезпечнi предмети, необхiдно термiново повiдомити мiлiцiю, школу, вiйськкомат.
4. Правила протипожежної безпеки
• Дотримуйтесь правил протипожежної безпеки в спекотну погоду;
• гра з вогнем — одна з причин пожежi;
• дотримуйтесь правил протипожежної безпеки під час відпочинку на природі.
5. Правила поведiнки на водi
• Купатися можна тiльки в сонячну безвiтряну погоду при температурі повiтря не нижче 20—250 С i води — не менш нiж 18—200С;
• купатися дозволяється тiльки в спецiально вiдведених мiсцях;
• забороняється заходити у воду глибше, нiж по пояс, людинi, яка не вмiє плавати;
• не запливайте за знаки огорожi акваторiї пляжу;
• грубi iгри та пустощi у водi небезпечнi для життя;
• не забруднюйте воду та берег;
• не подавайте хибних сигналiв тривоги;
• не користуйтесь надувними матрацами, катерами та iншими предметами, якi не призначенi для плавання.
6. Правила культури поведінки (правила в громадських місцях)
• Завжди прагнiть бути культурною людиною;
• поступайтеся мiсцем людям похилого вiку;
• поважайте старших, не будь грубим;
• не гуляйте пiзнiше 21 години;
• не сидiть цiлодобово бiля телевiзора, комп’ютера;
• бiльше читайте художньої лiтератури.
7. Категорично забороняється
• Ходити на територiї новобудов;
• купатися без догляду дорослих;
• розводити вогнище в лiсi, поблизу лiнiй електропередач;
• iздити на велосипедi, роликах, скейтах на тiй частинi дороги, де рухається транспорт.
8. Суворо дотримуйтесь правил:
• дорожнього руху;
• користування газовими, електричними приладами;
• поведiнки дiтей на водi;
• протипожежної безпеки.
Гарних та безпечних вам канікул!